تبلیغات
دزفول؛ شهر امید - جایگاه خالی نام دزفول در عرصه ی ملی
 
دزفول؛ شهر امید
شهر امید نگاهی پر از هوای تازه وبلاگ شخصی محمد آذرکیش
درباره وبلاگ


دزفول ؛ شهر امید
نگاهی پر امید به شهر دزفول، میاحث مهم و روز در خصوص شهرستان ارزشمند دزفول

مشتاق شنیدن نظرهای شما هستم ...

مدیر وبلاگ : محمد آذرکیش
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شهرستان دزفول یکی از قدیمی ترین شهرهای ایرانی به شمار می رود و در طول تاریخ و به خصوص در سال های اخیر تاثیر بسزایی در سطح ملی داشته است. این شهر در سطح استان خوزستان به خوبی شناخته شده است و به عنوان شهر نمونه از جنبه های مختلف از آن یاد می شود. در صورتی که نام این شهر در عرصه ی ملی جایگاه واقعی خود را نداشته و آنگونه که بایدشناخته نشده است. اما آیا دزفول این پتانسیل را ندارد که در سطح ملی جای خود را بیابد؟
در این مجال در خصوص تبیین ابعاد مختلف یک نکته بسیار مهم که تاکنون کمتر طرح شده ، تحت عنوان جایگاه دزفول در عرصه ی ملی می پردازیم و بیان می شود این شهر چه مشخصاتی دارد که بایستی به آن از منظری بسیار بالاتر از سطح استانی و به عنوان یک شهر ملی نگاه شود.
کمتر شهری در کشور وجود دارد که تمام ویژگی های دزفول را به طور همزمان و یکجا داشته باشد، از ظرفیت های بالای باستانی گرفته تا بناهای متنوع تاریخی و مذهبی، از شخصیت ها و علمای وارسته، تا سرداران شهید و ایستادگی مثال زدنی مردم این شهر در دوران دفاع مقدس، از جاذبه های طبیعی متنوع و زیست محیطی کم نظیر، تا چاه های نفت و زمین های حاصلخیز کشاورزی ، همه و همه در کنار هم شهری کم نظیر اما غریب و گمنام را در شمال خوزستان به نام دزفول خلق نموده است  .
اما زمان آن رسیده که بی مهری هایی را که تاکنون در حق این شهرستان شده به پایان برسانیم و با شناختی درست از قابلیت های ملی آن به شناختی واقعی از شهرستان دزفول برسیم .
با نگاهی به تاریخ چند هزار ساله شهرستان دزفول و آثاری که به عنوان اثر ملی به ثبت رسیده اند، می توان به پنج اثر بسیار آن اشاره نمود.
اولین اثر مهم تاریخی، تپه های باستانی چغامیش دزفول هستند که با شماره 487 در سال 1344 به ثبت رسیده اند. این تپه ها آثار چندین تمدن از چند هزار سال پیش از میلاد مسیح تا شکوفایی تمدن شوش را در دل خود جای داده اند و آثار کشف شده نیز در موزه های مختلف نگهداری می شوند که از آن جمله اولین و قدیمی ترین خشت های پخته در عصر پیدایش خط در این منطقه یافت شده اند و به عنوان اولین مرکز خط و کتاب ایران زمین از آن یاد می شود . به خاطر قدمت و ارزش این محوطه، باستان شناسان، از دزفول با نام را شهری از سپیده دم تاریخ نام می برند. به راستی همچین ویژگی ،شایسته معرفی بیشتر نیست ؟

کوزه سفالی باستانی چغامیش دزفول - عکس : محمد آذرکیش

از شهر باستانی "جندی شاپور"، می توان به عنوان دومین اثر مهم تاریخی شهرستان دزفول نام برد. شهری باستانی که در آن، اولین دانشگاه جهان تأسیس شده، نماد پیشگامی ایران در عرصه علم و اهمیت آموزش در بیش از 1700 سال پیش،  اهمیت جندی شاپور به قدریست که خرابه های برجای مانده ی آن به شماره 46 در ریف آثار ملی در 24 شهریور 1310 به ثبت رسیده اند. یعنی چهل و ششمین اثری که قبل از بسیاری اماکن تاریخی در کشور به ثبت ملی رسیده، اما با این حال جای معرفی این اثر ارزشمند در رسانه های مختلف خالیست ... ! و آیا وجود اولین دانشگاه جهان در شهرستان دزفول این ارزش و جایگاه را در سطح ملی به این شهر نمی دهد ؟ یا می تواند علاوه بر شهری ملی ، در عرصه ی جهانی نیز مطرح گردد.

پل بند ساسانی شهر جندی شاپور - عکس : محمد آذرکیش


سومین اثر تاریخی مهم دزفول ، پل باستانی استواریست که شکوه و اقتدار ایرانیان را نزدیک به 18 قرن به نمایش گذاشته و به رخ جهانیان می کشد و یان اثر نیز به شماره 84 در 15 دی ماه 1310 ثبت ملی شده ، اما این پرسش مطرح است که چنین نماد ارزشمندی چرا هیچ گاه برای نشان دادن ایران در کنار سایر بناهای ملی نمایش داده نمی شود ؟ پلی تاریخی که عنوان قدیمی ترین پل جهان را یدک می کشد اما در عرصه ی رسانه ها هیچ گاه نشانی از آن نیست ؟ کدام یک از آثار تاریخی شهرهای دیگر کشور از لحاظ تاریخی چنین شکوه و جایگاهی دارند ؟ قصد پایین آوردن شأن هیچ اثری نیست، اما صحبت اینجاست که پل تاریخی دزفول، چیزی از سایر نمادهای ایرانی کم ندارد  و می تواند یکی از مهمترین نمادهای ملی نیز باشد.


آیا چنین سازه ی ارزشمندی که نماد دانش، مقاومت، ایستادگی و پیروزی های ایرانیان در مقابل هجوم بیگانگان است، نبایستی در سطح ملی مطرح باشد ؟ چهارمین اثر مهم تاریخی ، مسجد جامع این شهر است، یادگاری گرانبها از قرون اولیه اسلامی که با شماره 287 در 12 اسفندماه 1315 به ثبت ملی رسیده و همواره در طول حیاتش کانون تحولات مهم منطقه بوده است. چه زمانی غبار بی توجهی ملی از روی چنین اثر ارزشمندی زدوده می شود ؟ چرا این بنای ارزشمند ایرانی اسلامی در عرصه ملی نبایستی طرح شود ؟

مسجد جامع دزفول - عکس : محمد آذرکیش
پنجمین اثر مهم تاریخی، مقبره سردار و شهریار نامی ایرانی، یعقوب لیث صفاری است که دزفول با افتخار، ارامگاهش را در دل خود جای داده است و در تاریخ این سرزمین نام وی در راستای زنده نگهداشتن و حفظ هویت ملی ایرانی می تواند هم رده ی نامدارانی همچون فردوسی قرار بگیرد. اما چه مراسم مهم ملی در آن برگزار شده و چه گزارشی از آن تهیه شده است ؟
بخش مهمی از هویت تاریخی ایران در این شهرستان است اما در کدام کتاب که به معرفی میهن عزیزمان می پردازد از این آثار ارزشمند نام برده شده است ؟ و در کدام رسانه ها طرح شده اند ؟

آبشار شوی دزفول - عکس : محمد آذرکیش

در عرصه ی طبیعی نیز شهرستان دزفول حرف های بسیاری برای گفتن دارد. در شمال شهرستان آبشار شوی دزفول، عنوان بزرگترین و زیباترین آبشار خاورمیانه را داراست و می تواند به عنوان نماد مهمی از آثار طبیعی ایران مطرح شود و کمتر منظره ای در کشور داریم که چنین باشکوه، طبیعت را جلوه گر شده باشد.
در جنوب شهرستان نیز جنگل های ملی دز؛ آخرین بازمانده ی جنگل های نیمه گرمسیری واقع شده اند.  این جنگل ها زیستگاه اصلی گوزن زرد و شیر ایرانی بوده و دارای طبیعتی بکر و غنی می باشند که شگفتی بازدید کنندگان و علاقه مندان به طبیعت را بر می انگیزد. اما معرفی این سرمایه ی منحصر به فرد در عرصه ی ملی کجاست ؟ در کدام برنامه ی تلویزیونی در مورد این جنگل ها صحبت شده است ؟ آیا وجود چنین سرمایه های طبیعی ارزشمندی نمی تواند در عرصه ی ملی نام دزفول را در کنار سایر مکان های طبیعی ملی مطرح نماید ؟ در کدام کتاب جغرافیا جنگل های ملی دزفول به درستی معرفی شده اند ؟

جنگل ملی دز - عکس : محمد آذرکیش

در کشاورزی و مرکبات این شهرستان یکی از قطب های مهم کشور است اما در کدام کتاب از پرتقال دزفول مانند سایر شهرهایی که میوه های به نام دارند، نام برده شده و یا چه گزارشی از مزارع رز و مریم دزفول تهیه شده ؟ چه زمانی از کشاورزان منطقه به خاطر تولید رتبه اول گل مریم در رسانه ها تقدیر شده ؟ گل های رنگارنگ و بی نظیر رز دزفول در سطح ملی در چه جاهایی به نمایش درآمده؟ تولید سالانه چندین میلیون تن محصولات کشاورزی در این خاک زر خیز ، تیتر کدام روزنامه ی ملی بوده و چه برنامه ای از آن تهیه شده ؟
آیا به راستی گل ها، مرکبات و کشاورزی پر رونق دزفول به مانند بسیاری شهرهای دیگر که مطرح هستند ، ظرفیت طرح در سراسر کشور را ندارد ؟ و چرا بسیاری از مردمان هموطن ما از این همه نعمت خدادادی که در این شهرستان تولید می شود بی اطلاع هستند و تصورشان از دزفول یک شهر بی آب و علف و بیابانی و خشک بایستی باشد؟

ساباط زرشناس - بافت تاریخ دزفول - عکس : محمد آذرکیش

در زمینه ی معماری، بافت تاریخی دزفول، یکی از ارزشمندترین بافت های تاریخی کشور است که ده ها اثر ملی از آن به ثبت رسیده، اما تاکنون معرفی شایسته و درخوری در سطح ملی در خصوص آن صورت نگرفته، درصورتی که بسیاری از شهرها با تاریخ کمتر در این خصوص، بسیار مطرح می شوند و بافت آجری با معماری غنی دزفول در گمنامی کامل بسر می برد. بافتی که بخش مهمی از معماری اصیل و ارزشمند ایرانی را داراست و به "ونیز" خشک (موزه آجری ایران)  معروف است یا روستای سنگی لیوس دزفول با چند صد سال قدمت و معماری بی نظیر سنگی ، غریب و ناشناخته باقی مانده و با این حال، بسیاری روستاها در سطوح پایین تر ارزش تاریخی،  بسیار در سطح ملی مطرح شده و مورد توجه رسانه ها قرار گرفته اند. جایگاه ملی بافت تاریخی - آجری و بافت سنگی روستای لیوس دزفول کجاست ؟

روستای لیوس دزفول - عکس : محمد آذرکیش

صنایع دستی دزفول با قدمتی بس طولانی و پشتوانه ای غنی از هنر ، ذوق و اصالت ایرانی در کجا معرفی شده اند ؟ با هنرمند خراط دزفول که نشان اصالت از سازمان جهانی یونسکو گرفته اند در چه برنامه ی تلویزیون مصاحبه شده ؟ و کجاها معرفی شده ؟ و یا کپوی دزفول با این همه رنگ و زیبایی و ظرافت در کل کشور چرا به نام صنایع شهرهای دیگر عرضه و فروخته می شود ؟
دزفول پایتخت مقاومت، چشمه ی همیشه جوشان شهادت، ایثار و سنگر امن استقامت، غریب و ناشناخته در عرصه ی ملی است! پایتخت مقاومت ناشناخته ! شهر سرداران شهید غریب ! هرگز؛ این نمی تواند جایگاه نام دزفول باشد. چرا بسیاری از کاروان راهیان نور که وارد خوزستان می شوند، حتی نام دزفول به گوششان نمی خورد ؟ چرا از این شهر عبور نمی کنند و چرا از رشادت ها و مقاومت ها، از موشک ها و ایثار و جانبازی مردمان عاشق این دیار کسی برایشان حگایتی نمی گوید ؟ چرا سرداران شهید شهر افتخارات را کسی نمی شناسد ؟ مگر اینان جز برای شناخت همین حماسه آفرینی ها آمده اند؟
براستی دزفول چه چیزی برای دفاع مقدس کم گذاشت ؟ کدام شهر به اندازه ی دزفول در این 8 سال خسارت دید و کدام شهر موثرتر بود ؟ پس چرا از دلاوری های مردمان این شهر کسی در عرصه ی ملی سخنی به میان نمی آورد؟ چرا هیچ فیلم و سریالی در خصوص شهدای دزفول ساخته نمی شود ؟
آستانه ی متبرکه ی سبزقبا علیه السلام(برادر تنی امام رضا علیه السلام) در دزفول نیز با وجود همه ی ظرفیت های معنوی و فرهنگی را در کدام یک از رسانه های ملی دیده اید ؟ همین موضوع را با حرم های معنوی مشابه نظیر شاه چراغ و یا حرم مطهر حضرت معصومه (س) در رسانه ها مقایسه کنید تا به راحتی به عمق مظلومیت حرم سبزقبا و دزفول پی ببرید! چرا هیچگاه برنامه پخش مستقیمی از این حرم مطهر از رسانه های ملی پخش نمی گردد؟

رود دز - عکس : محمد آذرکیش

رود همیشه جاری دز که از میان شهر آرام ، با وقار و بی ادعا عبور می کند و زیباترین جلوه ها را در این مسیر می آفریند چرا هیچ گاه به خوبی معرفی نمی شود ؟ جای معرفی زیبایی هایش در تمام رسانه ها خالیست! مگر نه اینکه دزفول نیز جزئی از این آب و خاک است ؟ دریاچه شهیون(دز) دزفول و بسیاری دیگر از پتانسیل های این شهر  که ظرفیت معرفی به عنوان دارایی ملی را دارند چرا هیچ گاه طرح نمی شوند. چرا در هیچ یک از برنامه های تلویزیونی برای سفر این محل ها انتخاب نمی شود ؟
علمای عظیم الشانی چون خاتم الفقهاء  والمجتهدین شیخ مرتضی انصاری، شاعران توانمندی چون ناهیدی و بسیاری از شخصیت های شهر، جایگاه مطرح شدن در سطح ملی مطرح را داشته و لازم است تا به شاستگی از آثار ارزشمندشان بهره برداری شود، براستی چرا تاکنون  این چنین گمنام مانده اند ؟ و حتی در دیگر زمینه های فرهنگی و علمی کدام یک از شخصیت های دزفول، در عرصه ی ملی معرفی شده اند؟
این همه پتانسیل ها و ویژگی های برجسته، در نام دزفول جای گرفته، اما تاکنون مجالی برای رسیدن این شهر به جایگاه واقعی خود در عرصه ی ملی فراهم نشده است و با همه این ظرفیت ها، هنوز به مانند شهری محلی و غریب در گوشه ای از این سرزمین پهناور باقی مانده و مردمان سرزمین عزیزمان ایران از  شناخت این بخش مهم از هویت ملی خود بی بهره اند و ملال آورتر اینکه نام دزفول برای بسیاری از آنان نا آشناست !
شهر دزفول فراتر از یک شهردرون استانی به عنوان سی امین شهر کشور ، قابلیت مطرح شدن به عنوان یک شهر ملی را داراست. اما جایگاه آن در میان کتاب های درسی ، رسانه ها، سایت ها ، کتابچه ها و تورهای گردشگری و دانشجویی و بسیاری موارد دیگر خالیست در حالی که هر یک از این ویژگی هایی که بعنوان شد، اگر در هرشهری باشد، به عنوان بخشی مهم از دارایی های ملی مطرح می شود.
مردم دزفول به عنوان شهروندان شهری چنین پر افتخار، به خود می بالند . اما دزفول در جایگاهی قرار دارد که بایستی ملتی به داشتن آن افتخار کنند و آن را بخشی مهم از هویت و دلبستگی های خود بدانند.
رسیدن به این مهم تنها وظیفه ی مردم این دیار نیست و لزوم همراهی همه مسئولین کشوری و استانی را علاوه بر تلاش مسئولین و مردم محلی طلب می نماید.
چنین جایگاهی علاوه بر فرصت استفاده همه ی ایرانیان از این ظرفیت های گرانبها، زمینه ی طرح و تعریف پروژه هایی ملی را برای دزفول فراهم می آورد تا قابلیت های آن با سرعتی افزون به فعلیت برسد.
با امید به زدودن غربت نام این شهر و رسیدن دزفول در جایگاه واقعی که شایسته ی آن است.

نوع مطلب : چند کلمه حرف، 
برچسب ها : دزفول، محمد آذرکیش، شهر دزفول، پل تاریخی دزفول، آستانه سبزقبا، دریاچه شهیون، جندی شاپور، تپه های چغامیش، دزفول شهر ملی،
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 16 فروردین 1391
محمد آذرکیش
دوشنبه 29 مهر 1392 04:19 ب.ظ
سلام
دمتون گرم
واقعا خسته نباشید
من دزفولیم ولی خیلی چیزا در مورد
شهرمون رو الان از تو سایت شما فهمیدم
لینکتون کردم و خوشحال میشم بتونم برای
معرفی شهرمون کاری بکنم
اگه اجازه بدید بزودی مطالبتونن رو تو وبلاگ خودم پست میکنم با ذکر منبع
بازم میگه دستتون درد نکنه
محمد آذرکیشسلام دوست عزیز
ممنونم از دقتت
خوشحال می شم در این خصوص همراهی کنید
و البته مطلب رو با ذکر منبع در وبلاگت یا هر جایی منتشر کنی
سه شنبه 24 مرداد 1391 05:06 ب.ظ
سلام خسته نباشید خواستم بپرسم راسته که قدیمی ترین پل -پل شادروانه نه پل قدیم دزفول ؟آخه تو یه کتابی خوندم که پل والرین یا همون پلی که اسیران رومی ساختن همین پل شادروانه- در ضمن یه سوال دیگم دارم راسته که میگن این پل هنوز ثبت ملی ام نشده؟مگه میشه همچین اثری تا به حال ثبت نشده باشه منبع موثقی هست که نشون بده این پل به ثبت ملی رسیده ؟
محمد آذرکیشسلام در زمان شاپور اول ساسانی سه پل ساخته می شه و همزمان با شادروان است. در ضمن به شماره 84 ثبت ملی شده.
و اینکه پل دزفول قدیمی ترین پل استوار جهان هست که هنوز پا پرجاست
یکشنبه 15 مرداد 1391 03:27 ب.ظ
سلام

طاعات قبول در گاه حق إن شاءالله...

فاخته با آواز "سجاده مندرس ما" به روزه ، گوش میکنید؟ تشریف بیاورید...

التماس دعا
یا حق
یکشنبه 8 مرداد 1391 06:56 ب.ظ
خدایا!
من به عنوان بنده، حاجتم را گفتم...
امیدوارم اگر قرار به برآورده نشدنش هست،
از حکمت تو باشد تا بی لیاقتی من!!!

شنبه 7 مرداد 1391 05:59 ب.ظ
سلام ..همشهری خیلی خوشحال شدم از دیدن این بلاگ..........موفق باشین
محمد آذرکیشسلام ممنونم
شنبه 7 مرداد 1391 10:45 ق.ظ
با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما
من به روز هستم بازهم در مورد گرد و خاک
جمعه 6 مرداد 1391 02:29 ب.ظ
داغ داغ داغ

طولانی ترین و داغ ترین پست دیسون (به همراه دو صفحه اضافه شده درخصوص مهاجرین)

خبرهایی است...

حتما بخوانید

http://disoon.persianblog.ir/post/106/
سه شنبه 3 مرداد 1391 12:54 ب.ظ
به گوش خـ ـدا برسانید

آدم این حـ ـ ــوا سـ ـالهاستـــــ که رفـ ـتـه است!

این حوای تنـ ـها را برگرداند پیــ ـش خودش!

بهشـ ـتش را نمیخواهم

به جهـ ـنـ ـمش هم راضی ام!

هرجـ ـایی باشد به جز این دنیا!

این دنیا زیادی بـ ـوی آدمـــــــ گرفـ ـته است!!!
محمد آذرکیشممنونم
یکشنبه 1 مرداد 1391 01:10 ب.ظ
با سلام
من در وبسایت جدید خود با مسئله گرد و خاک منتظر دیدار شما هستم
محمد آذرکیشمرسی
جمعه 30 تیر 1391 12:47 ب.ظ

سلام بروزم

پنجشنبه 29 تیر 1391 07:59 ب.ظ
جناب عکس ها قابل استفاده نیستند. خواهشمند است مشکل را برطرف کنید.
باسپاس
محمد آذرکیشسلام چشم حتما
پنجشنبه 29 تیر 1391 07:51 ب.ظ
درود برشما
با اجازتون دارم درباره شهرهای ایران مطلب میگذارم روی وبلاگم. اگر اجازه فرمایید میخواستم از مطالب شما نیز استفاده برم.
بنده استفاده را آغاز میکنم. اگر مشکلی بود به بنده اطلاع دهید تا مشکل را برطرف سازیم.
باسپاس
محمد آذرکیشسلام با ذکر منبع مانعی نداره
سه شنبه 27 تیر 1391 09:19 ب.ظ

خیانتـــ ...

پنج حرفــ و شش نقطــــه ؛

گفتنش راحتــ استــ ... امــا تحملش ؟!

بایـــد مـــَـــرد باشی

تا کمرتـــ خم نشود !!

از خـــــ ـــدا که محکم تر نیستیــم .

ندیدید خیانتــ ِ آدم با او چــ ــه کرد ؟؟
دوشنبه 26 تیر 1391 03:55 ب.ظ
«دست های بریده را دست خودمان بدهید»

15 تیر سال پیش به همت بچه های سایبری دزفول توانستیم قطعه ای را درگلزار شهدای شهید آباد دزفول به ایرانیان و جهانیان معرفی کنیم.

قطعه ای که بین دزفولی ها معروف است به ( قطعه دست و پاها ).

روزهای اول انتشار خبر، با خود گفتم : الان است که با دیدن خبر ، مسئولین تکانی بخورند . فکری بکنند . کاری انجام دهند.

اما انتظارمان هیچ فایده ای در بر نداشت و هیچ کس را کک هم نگزید.

و خبری شد که به فراموشی سپرده شد.

مسولین عزیز شهرم.

اینبار هیچ درخواستی از شما نداریم.
فقط یک خواهش
همین و بس.
مجوز و مسئولیت طراحی و ایجاد یک یادمان ساده بر روی این قطعه و حفظ و جلوگیری از ازبین رفتن این قطعه را به وبلاگ نویسان ارزشی و بسیجیان سایبری دزفول بسپارید.
بودجه هم ندادید ، ندادید.
ما خودمان فکری می کنیم.
اما فقط پا توی کفشمان نکنید و چوب لای چرخمان.
فقط یک مجوز بدهید.

دست های بریده را دست خودمان بدهید

از شما دوست گرامی دعوت می شود از الف دزفول در طرح حفظ قطعه دست و پاهای گلزار شهید آباد دزفول حمایت کنید
منتظریم
یکشنبه 25 تیر 1391 06:39 ب.ظ
باسلام
وبلاگ خوبی دارید
به وبلاگ ما هم که تازه را ه اندازی شده سری بزنید
http://www.m-ansarallah.blogfa.com
اگه با تبادل لینک موافقی مارا با نام مسجد انصارالله شهرستان دزفول لینک کنید بعد به ما اطلاع دهید
که شما را با چه اسمی لینک کنیم
شنبه 17 تیر 1391 09:28 ق.ظ
سلام آقای آذرکیش وبلاگ و سایت زیبایی دارین خواستم با هم همکاری کنیم و تبادل لینک داشته باشیم با تشکر مسجد سلمان فارسی
محمد آذرکیشسلام خوشحال می شم همکاری و تبادل لینک داشته باشیم
جمعه 16 تیر 1391 12:23 ب.ظ
سلام
بروزم با موضوع : خاک دیگر صاحب خانه شده است
منتظرتونم
یا علی
سه شنبه 6 تیر 1391 03:57 ب.ظ
درود

وبلاگ پر محتوایی داشتید
بنده تصمیم دارم یک تور به شهر دزفول بزارم خوشحال میشم همکاری داشت باشیم

موفق و پیروز باشید

یکشنبه 4 تیر 1391 12:25 ب.ظ
سلام من عارفم 10سالمه از دزفول اینجا وبلاگ منه...
یه لحظه پیش من باش قول میدم بهت خوش بگذره...
شنبه 3 تیر 1391 05:53 ب.ظ
چند سطری برای قهرمان گمنام : حاج عبدالحسین خضریان
سردارسکوت، ساکت ترین سردار، سکوت را بشکن
من قصد کرده ام بزنم و دیوار گمنامی ات را بشکنم. می خواهی راضی باش، می خواهی نباش. تکلیفم حکم می کند به این. تو اجرت را در پنهان كردن دیده ای و من در افشا كردن.
چهارشنبه 31 خرداد 1391 10:16 ب.ظ
سلام

وقت عالی متعالی

دعوتید: به پست 67 به نشانی فاخته...
پی عطر صلواتی روانه شدن سزاست، اینجا به یمن نامش خوشبوست آیا؟...
پنجشنبه 18 خرداد 1391 10:21 ب.ظ
salam
weblag aali dari khosh halam ke az dez naveshti
age dost ashti biya hamdige ro link konim hamshahri
چهارشنبه 17 خرداد 1391 10:32 ق.ظ
سلام
بروزم
" تاملی در خصوص سقیفه "
تشریف بیاورید
دوشنبه 15 خرداد 1391 02:16 ب.ظ
سلام
این عید مبارک بادتان...
قال علی ع : در بدی کردن عجله نکن زیرا هر وقت بخواهی می توانی انجامش دهی.

اینبار قلب تاریخ به روز شد با " طه راست می گفت" تشریف بیارید

التماس دعا
یاعلی
شنبه 13 خرداد 1391 10:07 ب.ظ
سلام
پیشاپیش میلاد امام علی (ع) بر شما و همه ی دوستداران ایشان مبارك.با شعری در مدح امام علی(ع) به روزم.
http://siahpoush64.blogfa.com/post/77
یـــــــــــاعلی(ع)
شنبه 13 خرداد 1391 08:33 ب.ظ
سلام

قال جواد ع : اعتماد به خداوند بهای هر چیز گرانبها و نردبان هر امر بلند مرتبه است.

"از آخرین لبخندی که زدم تا آخرین قطره ای که باریدم، یک عمر فاصله است...

یک عمر که می دانی یعنی چه؟
فاخته به روزه تشریف بیارید"

التماس دعا
یا علی
سه شنبه 9 خرداد 1391 10:22 ق.ظ
سلام
در وبلاگ شاهد اقدام به برگزاری مسابقه وبلاگ نویسی با عنوان "شیخ مرتضی انصاری دزفولی" کردم . از دوستان همشهری و غیر همشهری انتظار شرکت در مسابقه (هرچند با پستی کوتاه) و انتشار ان را دارم .
و من الله توفیق
http://mkz61.parsiblog.com/Posts/573/
یکشنبه 7 خرداد 1391 11:54 ب.ظ
با سلام و خسته نباشید خدمت شما برادر گرامی از وبلاگ شما دیدن کردم مطالب خوبی در مورد شهر زیبای دزفول داشت وبلاگ زیبای شما لینک شد لطف کنید وبلاگ این حقیر با نام "نسیم خوش رحمت" لینک بفرمایید.

از همکاری شما سپاسگذارم.

یا علی مدد...
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391 11:46 ب.ظ
سلام دوست عزیز
خیلی خوشحالم از اینکه همشهریانی مثل شما داریم که با دیدی وسیع به مسائل دزفول می نگری. به امید روزی که دزفول به جایگاه واقعی خود درعرصه های ملی و حتی بین المللی برسد.
با افتخار بنده شما را به لینک دوستان همکار وبلاگ نویس اضافه میکنم.
محمد آذرکیشسلام
تشکر دوست عزیز
شنبه 23 اردیبهشت 1391 09:55 ق.ظ
سلام خسته نباشید ممنون از زحماتتون
من با افتخار شما رو لینک کردم
ی سوال از خدمتتون دارم گروه شما به صورت آزاد فعالیت میکنه یا برای نهادی کار میکنید؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30